شرکت‌های زیرمجموعه


بانک خاورمیانه علاوه بر ارائه تمامی خدمات یک بانک تجاری، سایر خدمات حوزه بازار پول و سرمایه را به صورت مستقیم و یا از طریق ایجاد شرکت‏‌های زیر مجموعه یا وابسته با رعایت مقررات و ضوابط بانک مرکزی ج.ا.ا و سازمان بورس و اوراق بهادار فراهم نموده است. در این راستا اقدامات موثری از جمله کسب مجوزهای اولیه از مراجع قانونی صورت گرفته است. این مجموعه‌ها عبارتند از:

شرکت کارگزاری بانک خاورمیانه

شرکت کارگزاری بانک خاورمیانه (سهامی خاص) در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۷۴ تحت شماره ۱۲۰۲۱۵ با سرمایه اولیه یکصد میلیون ریال در اداره ثبت اسناد و شرکت‌های استان تهران با نام شرکت کارگزاری سهام پویا (سهامی خاص) به ثبت رسید و در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ به شرکت کارگزاری بانک خاورمیانه (سهامی خاص) تغییر نام داد. شرکت کارگزاری بانک خاورمیانه خدمات کارگزاری بورس و اوراق بهادار و فرابورس و همچنین تکمیل زنجیره خدمات مالی را انجام می‌دهد. کارگزاری بانک خاورمیانه در حوزه‌های متنوعی فعال است و مجموعه ای از خدمات را به صاحبان کسب و کار ارائه می‌دهد. این خدمات در شش حوزه معرفی می‌شود:

 • معاملات اوراق بورس
 • معاملات اوراق فرابورس
 • معاملات برخط
 • بورس کالا
 • صندوق‌های سرمایه‌گذاری
 • مشاور پذیرش اوراق بهادار
 • مشاور پذیرش فرابورس
 • مشاور عرضه اوراق بهادار

021-58405 - 021-57986000 - 021-86080919

021-57986800

info@mebbco.com

http://www.mebbco.com

تهران، خیابان آفریقا، خیابان دستگردی (بین خیابان نلسون ماندلا و خیابان ولیعصر)، شماره ۲۷۷، طبقه اول

شرکت بیمه زندگی خاورمیانه

اولین شرکت تخصصی بیمه‌های زندگی در ایران
شرکت بیمه زندگی خاورمیانه (سهامی عام) توسط گروهی از مدیران عالی رتبه صنعت بیمه و بانک، صاحبان صنایع و خبرگان سرمایه‌گذاری در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۷ به شماره ثبت ۵۰۳۱۴۸ و بر اساس قانون تاسیس موسسات بیمه غیردولتی طی مجوز شماره 64031/100/95 بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد ریال در عرصه بیمه کشور فعالیت خود را آغاز نمود.
شرکت بیمه زندگی خاورمیانه اولین شرکت تخصصی ارائه‌دهنده بیمه‌های زندگی در ایران است که بر پایه روزآمدترین روش‌های مدیریت ریسک، هوش تجاری و فناوری اطلاعات به نوآوری و خلق محصولات جدید بیمه‌ای می‌پردازد.

ارائه طرح‌های مدرن در بیمه‌های زندگی
شرکت بیمه زندگی خاورمیانه با گسترش و غنی‌سازی محصولات بیمه‌ای، ایجاد زیرساخت‌های لازم، بازاریابی و فروش محصولات بیمه‌ای، هم‌تراز با شرکت‌های بین‌المللی بیمه زندگی، فصلی جدید در حوزه خدمات بیمه زندگی کشور گشوده و برای حضور فعال در عرصه فرامنطقه‌ای و بین‌المللی عزم خود را به کار بسته است.

سطح توانگری مالی
مطابق با قوانین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سطح توانگری مالی، توانایی ایفای تعهدات شرکت بیمه در مقابل بیمه‌گذاران و صاحبان حقوق آنها را بیان می‌دارد. در انطباق با مفاد ماده ۷ «آیین‌نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه» (آیین‌نامه شماره ۶۹)، مصوب شورای‌عالی بیمه، شرکت بیمه زندگی خاورمیانه در بالاترین سطح توانگری مالی (سطح ۱) قرار دارد.

چشم‌انداز
دستیابی به جایگاه نخست پیشرفته‌ترین شرکت بیمه زندگی و مستمری کشور

ماموریت
برای تحقق اهداف و انجام رسالت خود، بیمه زندگی خاورمیانه اقدامات زیر را سرلوحه کار قرار داده است:

 • عرضه انواع محصولات بیمه زندگی متناسب با قدرت خرید و نیاز واقعی مشتریان
 • تاکید و توسعه بر شیوه‌های بازاریابی نوین، فروش و خدمات مشاوره‌ای بیمه غیرحضوری در جهت رضایت‌مندی بیشتر مشتری
 • به‌کارگیری شبکه نمایندگی و استفاده از خدمات کارگزاران بیمه
 • استفاده از خلاقیت و انگیزه نیروی جوان و نخبه در کنار استفاده از دانش و تجربه افراد باسابقه در صنعت بیمه
 • کوشش برای فرهنگ‌سازی بیمه زندگی و افزایش ضریب نفوذ آن در کشور در جهت تامین آتیه و رفاه اجتماعی، کمک به رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کشور
توان فنی و تخصصی
شرکت بیمه زندگی خاورمیانه با بهره‌گیری از گنجینه علمی و تجربی مدیران و کارشناسان کار آزموده و متخصص در صنعت بیمه، آمادگی دارد، پوشش‌های بیمه‌ای مناسب و مطلوب را در انواع رشته‌های بیمه‌های زندگی ارائه نماید.

شبکه فروش
مطلوب‌ترین خدمات به بیمه‌گذاران در شرکت بیمه زندگی خاورمیانه علاوه بر واحد های صدور شرکت از طریق مدیران ارشد و فروش، نمایندگان حقیقی، حقوقی و کارگزاران نیز در سراسر کشور ارائه می‌گردد.

۰۲۱-۴۱۳۶۳۰۰۰

۰۲۱-۸۸۷۱۶۰۲۰

info@melico.ir

http://melico.ir

تهران، میدان آرژانتین، خیابان خالد اسلامبولی(وزرا)، خیابان هفتم، شماره ۱۰

کد پستی : 1513715511

صندوق پستی : 3464-15875

شرکت خدمات ارزی و صرافی خاورمیانه (سهامی خاص)شرکت خدمات ارزی و صرافی خاورمیانه (سهامی خاص) با شماره ثبت ۴۶۷۶۴۰ از اداره کل ثبت شرکت‎ها و موسسات غیرتجاری شهر تهران و مجوز فعالیت شماره ۳۱۹۲۵۰ از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای اسفند ۱۳۹۳ فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است.
خدمات:
 • خرید و فروش نقدی ارز
 • خرید و فروش نقدی مسکوکات
 • عملیات مربوط به حواله های ارزی
 • خدمات ارزی برون مرزی

۰۲۱-۴۱۲۶۱۰۰۰

۰۲۱-۸۸۷۱۰۳۶۸

info@exmeb.com

http://exmeb.com

تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه نهم، برج بخارست، طبقه دوم