اعتبارات اسنادی ارزی

اعتبارات اسنادی ارزی


اعتبارات اسنادی ارزی

گشایش اعتبار اسنادی وارداتی به صورت دیداری و یا مدت‌دار وفق ضوابط و مقررات جاری بانک مرکزی پس از صدور مصوبه ارکان اعتباری این بانک و احراز شرایط مورد نظر توسط واردکنندگان محترم ضمن اخذ حداکثر تا ۳۰٪ پیش‌دریافت نقدی امکان‌پذیر است. همچنین این بانک آمادگی ارائه تسهیلات ریالی در چارچوب قراردادهای لازم الاجرا درجهت واریز و تسویه تعهدات مشتریان محترم خود بابت اسناد پذیرفته شده اعتبار اسنادی را دارد.
علاوه بر تأمین مالی لازم جهت تسویه تعهدات قراردادی مشتریان به صورت ریالی این بانک آمادگی تأمین مالی ارزی و گشایش اعتبار اسنادی جهت تأمین سرمایه در گردش و هزینه طرح‌های مشتریان خود با استفاده از منابع ارزی بانک و صندوق توسعه ملی، فاینانس کنندگان خارجی و داخلی را نیز دارد و ارائه خدمات ارزی و بانکی و مشاوره‌ای در کلیه زمینه‌های فوق در زمره اهداف این بانک لحاظ گردیده است.
ارائه خدمات ارزی در زمینه انجام واردات کالا - خدمات و خدمات با استفاده از سایر روش‌های پرداخت بین‌المللی نظیر ثبت سفارش وصولی اسنادی و حواله ارزی با بهره‌گیری از کادر مجرب و کارآزموده ارزی از دیگر سرویس‌های قابل ارائه به مشتریان ارزشمند این بانک می‌باشد. خدمات ارزی فوق بر اساس ضوابط و مقررات جاری ارزی است.
انجام تقاضای واردات کالا با استفاده از ابزار پرداخت وصولی اسنادی و انجام حواله ارزی جهت واردات کالا با پرداخت به صورت نقدی قبل از حمل و یا تسویه خرید نسیه از فروشندگان خارجی و یا خریدهای امانی در زمره سایر خدمات قابل ارائه این بانک می‌باشد.
تامین ارز لازم جهت تسویه کلیه خدمات ارزی فوق وفق ضوابط جاری ارزی با خرید ارز بازرگانی بر اساس دستو‌رالعمل مربوطه و یا با تامین ارز توسط متقاضیان و مشتریان محترم از محل ارز متقاضی امکان‌پذیر است.

ارز متقاضی به ارزهای با منشاء خارجی ذیل اطلاق می‌گردد:

ارز حاصل از صادرات

ارز حاصل از گشایش اعتبارات اسنادی داخلی مفتوحه بر اساس قوانین و مقررات خاص

حواله‌ی وارده ارزی خارج از کشور و اسکناس واریز شده به حساب ارزی مشتریان

حواله‌های بین بانکی(مشتمل بر موارد موفق)که منشاء ارزی آنها خارجی بوده و به هنگام حواله، ارز متقاضی در آن درج شده باشد

ار‌زهای که بین بانکی نبوده و یا قبلا از بازار فرعی نیز تهیه نشده باشد