شعبه مونیخ


بانک خاورمیانه با تاسیس شعبه مونیخ در آلمان، خدمات خود را به مشتریان فعال در کسب‌و‌کار بین‌المللی به ویژه مشتریان فعال در بخش خصوصی ارائه می‌کند. به لحاظ تاریخی، پیشینه قوی روابط تجاری بین ایران و آلمان پتانسیل خوبی برای رشد و پیشرفت دو کشور فراهم کرده است. بانک خاورمیانه در سال ۲۰۱۶ همزمان با کاهش تحریم‌ها، از روابط خود با شرکا در دوکشور به منظور بازنگری مجدد استراتژی تجاری خود براساس تغییرات ایجاد شده بهره برد و با هدف پاسخ‌گویی به نیازهای بخش خصوصی و حمایت فعالانه از گسترش روابط تجاری بین دو کشور و اتحادیه اروپا، اقدام به تاسیس شعبه در آلمان کرد.
با توجه به روابط قوی گذشته بین شرکاء تجاری در ایالت باواریا (جنوب آلمان) و ایران و همچنین پتانسیل بالای ایران برای تجارت در آینده شهر مونیخ برای افتتاح شعبه انتخاب شد. در سال ۲۰۱۷، بانک خاورمیانه درخواست خود برای دریافت مجوز بانکی شعبه مونیخ را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۸ موفق به اخذ مجوز شد.
شعبه مونیخ بانک خاورمیانه در ماه اوت همان سال در مراجع قضایی ثبت شد و بعد از نهایی کردن مراحل در ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را رسما آغاز کرد. شعبه مونیخ عضو مستقیم سیستم‌های پرداخت TARGET۲ و SEPA در اتحادیه اروپاست که به طور فعال به شبکه سویفت متصل است. این شعبه مطابق قوانین و مقررات اتحادیه اروپا در آلمان فعالیت می‌کند، علاوه بر این خدمات مالی و تجاری از قبیل اعتبارات اسنادی ارزی، ضمانت‌نامه و خدمات پرداخت را برای مشتریان فراهم می‌کند.
این شعبه بر فعالیت‌های تجاری بخش خصوصی که در زمینه کالاهای بشردوستانه فعالیت می‌کنند متمرکز است تا راه حل‌هایی مناسب با نیاز آن‌ها را خلق و ایجاد کند.

مشخصات شعبه مونیخ


https://www.middle-east-bank.de/

German Banking Sort Code (Bankleitzahl): 700 108 00

SWIFT BIC: KHMIDEMM

Middle East Bank, Munich Branch, Landsberger Straße 406, D-81241 München, Germany

+49 (0)89/21539820

+49 (0)89/215398299

info[At]middle-east-bank.de

Managing Director

Mr. Marc Kirchberger

Marc.Kirchberger[At]middle-east-bank.de

Managing Director/Sales

Mr. Vahid Moshrefi

Vahid.Moshrefi[At]middle-east-bank.de