چاپ        ارسال به دوست

بازسازی ۲٫۵ میلیون مسکن روستایی با مساعدت بانک مرکزی و شبکه بانکی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از عملکرد بانک مرکزی در پشتیبانی از اعطای تسهیلات مسکن روستایی تقدیر کرد.
قائم مقام بانک مرکزی گفت: اعطای تسهیلات مسکن روستایی بخش مهمی از مساعدت شبکه بانکی به روستاییان است که انشالا گره گشای مشکلات آنها بوده و در افزایش سطح رفاه و ایمنی روستاییان موثر باشد.
دکتر کمیجانی افزود: بانک مرکزی و شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات ساخت و بازسازی مسکن روستایی مطابق با تکالیف قانون بودجه و مصوبات دولت از هیچگونه مساعدتی دریغ نکرده و نخواهد کرد.
امیدوارم در سال جاری نیز با توجه به تکالیف سنگین شبکه بانکی در حوزه مسکن، با برنامه ریزی های انجام شده، حمایت از مسکن روستایی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنان تداوم داشته باشد.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز با قدردانی از عملکرد بانک مرکزی و شبکه بانکی در اعطای تسهیلات مسکن روستایی گفت: از زمان آغاز طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی تاکنون ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسکن روستایی بازسازی و بهسازی شده اند.
وی با بیان اینکه این خدمات بدون همکاری و مساعدت بانک مرکزی و شبکه بانکی امکان پذیر نبود، افزود: ۲ میلیون از این واحدها بهسازی و ۵۰۰ هزار فقره نیز در مناطق حادثه دیده بازسازی شده اند.
وی با اشاره به سرعت عمل بانک مرکزی و شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات مربوطه به ویژه در مناطق آسیب دیده، تاکید کرد: در مواقع بروز حوداث غیرمترقبه بانکها غالبا به سرعت وارد عمل می شوند و با حضور میدانی در مناطق روستایی نسبت به تشکیل پرونده و اعطای تسهیلات در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام می کنند و بر این اساس در اکثر حوادث، خانه های روستایی در کمتر از یکسال مورد نوسازی قرار می گیرند.
اخباربانک


١٣:٠١ - 1400/03/02    /    شماره : ٦٦٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٣