چاپ        ارسال به دوست

جزئیات اعطای کارت اعتباری سهام عدالت

آخرین اخبار از آمادگی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برای ارائه سرویس‌های لازم به بانک‌ها برای اعطای کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت حکایت دارد و بانک‌ها می‌توانند بر مبنای ارزش روز دارایی افراد برای اعطای اعتبار اقدام کنند.
اعتباری سهام عدالت بر مبنای ارتباط بین بازار پول و بازار سرمایه‌ طراحی شده و فرد یا وثیقه‌گذار می‌تواند از طریق درگاه الکترونیک بانک‌ها درخواست خود را ارسال ‌کند و پس از آن سرویس‌ها و تبادلات اطلاعاتی بین شرکت سپرده‌‌گذاری مرکزی و بانک‌ها برقرار می‌شود.
بر این اساس، برخی از بانک‌ها طرح را در قالب اعطای کارت اعتباری دیده‌اند و برخی از بانک‌ها در صدد این هستند که یکی از حساب‌های مشتری را شارژ کنند و سهامدار بتواند از تسهیلات مربوطه در بانک‌ها برخوردار شود. در واقع هر بانکی متناسب با سطح پوشش ریسک درصدی از دارایی خود را در قالب اعتبار ارائه می‌دهد. برخی بانک‌ها ۶۰ درصد ارزش روز دارایی فرد و برخی تا صددرصد هم برای اعطای تسهیلات پیش‌بینی کرده‌اند که مکانیسم آن بستگی به بانک عامل دارد.
برخی از بانک‌ها در نظر دارند این مبلغ را در قالب شارژ کردن کارت عادی مشتریان، برخی کارت خرید و برخی از طریق روش‌های نوین پرداخت شارژ کنند.این طرح به‌صورت ویژه برای مشمولانی است که روش غیرمستقیم‌ را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند.
تجارت نیوز


١٣:٢٤ - 1399/10/01    /    شماره : ٦٢٦٢    /    تعداد نمایش : ٧٠