چاپ        ارسال به دوست

افزایش منابع ارزی کشور در نیمه دوم سال جاری

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در نیمه دوم منابع ارزی کشور افزایش می‌باید و که این موضوع باعث بهبود تراز تجاری و تامین کالای اساسی و تعدیل قیمت برخی از کالاها که به صورت عجیبی افزایش پیدا کرده اند، خواهد شد.
محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه جلسه کمیسیون‌ اقتصادی مجلس شورای اسلامی با وزارت صمت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نشست مشترک امروز در بخش بازرگانی داخلی، تنظیم بازار و حوزه واحد‌های صنفی برگزار شد، رئیس اتاق اصناف کشور مسائل و مطالب خود را مطرح کردند و قرار شد تا پایان سال موضوع استمرار ارز ترجیحی برای تامین کالای اساسی ادامه داشته باشد.
مباحثی در خصوص حذف ارز کالا‌های ۴۲۰۰ تومانی مطرح شد و تا امروز تصمیم دولت بر استمرار پرداخت آن است.
با تعامل بین کمیسیون اقتصادی مجلس و وزارت صمت امیدواریم شاهد کاهش قیمت‌ها در کالای اساسی باشیم، قرار شد مشکلات و مسائل در بحث نظام‌های صنفی ظرف ۱۰ روز آینده در نشست مشترک اتاق اصناف و معاونان بازرگانی وزارت صمت نهایی شود و خلا‌های ناشی از ایفای تعهدات و یا ایفای عملکردی اصناف و نظارتی جمع بندی شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: مجموع اقدامات صورت گرفته همزمان با اقدامات وزارت صمت با بانک مرکزی در افزایش ظرفیت صادراتی کشور با حل مشکلات رفع تعهدات ارزی و اتاق تهاتر با وزارت صمت، در نیمه دوم سال افزایش صادرات غیرنفتی را شاهد باشیم.
در نیمه دوم منابع ارزی کشور افزایش می‌باید و که این موضوع باعث بهبود تراز تجاری و تامین کالای اساسی و تعدیل قیمت برخی از کالاها که به صورت عجیبی افزایش پیدا کرده اند، خواهد شد.
میزان


١٣:١٢ - 1399/08/07    /    شماره : ٦٠٥١    /    تعداد نمایش : ١٢٣