چاپ        ارسال به دوست

امکان تسویه مطالبات ارزی صندوق توسعه ملی با بازپرداخت ریالی

در نشست مشترک اعضای هیات مدیره بانک‌ها با صندوق توسعه ملی، در خصوص نحوه تسویه مطالبات ارزی صندوق توسعه ملی به صورت ریالی بحث و تبادل نظر شد.

در راستای مصوبه هیات امنای صندوق توسعه ملی درخصوص شیوه‌ نامه اجرایی نحوه تسویه مطالبات ارزی صندوق توسعه ملی به صورت ریالی، جلسه مشترکی با حضور اعضای عامل صندوق توسعه ملی و اعضای هیات مدیره بانک های عامل در محل صندوق توسعه ملی برگزار شد.

دراین جلسه که به ریاست قائم مقام رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی برگزار شد؛ اعضای هیات مدیره بانکها نقطه نظرات خود را در رابطه با نحوه تسویه مطالبات ارزی صندوق توسعه ملی به صورت ریالی بیان و با اعضای هیات مدیره صندوق توسعه ملی به اشتراک گذاشتند که تصمیم نهایی پس از بررسی و تصویب در کمیسیون تخصصیی صندوق توسعه ملی اعلام و اجرا می شود.

شایان ذکر است ؛جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی مورخ دوم مهر ماه 99 به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار و در این جلسه درخصوص شیوه‌نامه اجرایی و نحوه تسویه مطالبات ارزی صندوق توسعه ملی به صورت ریالی، در پی موافقت مقام معظم رهبری با استجازه ریاست جمهوری برای بازپرداخت تسهیلات ارزی تولیدکنندگان و سرمایه‌گذارانی که درآمد ارزی ندارند به صورت ریالی و به نرخ روز تا پایان سال 1399 ، بحت و بررسی صورت گرفت و این شیوه‌نامه به تصویب رسید.

ایلنا


١٣:١٥ - 1399/07/15    /    شماره : ٥٩٦٩    /    تعداد نمایش : ٩٩