چاپ        ارسال به دوست

دولت در ۶ ماهه اول سال، به بانک مرکزی وابستگی نداشت

دژپسند از نشانه‌های بارقه امید اقتصادی در ۶ ماهه دوم سال خبر داد و گفت: دولت یک ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداشته است.

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به حواشی‌ بسیار و بی اساس در خصوص کسری بودجه و برداشت دولت از بانک مرکزی اظهار کرد: دولت در ۶ ماهه نخست سال حتی یک ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداشته است.

از اقدامات مهم دولت برای جایگزینی تامین مالی می‌توان به صرفه جویی هزینه‌ها، عرضه دارایی‌های دولتی به صورت فراگیر، فروش اوراق و نیز وصول مالیات اشاره کرد.

وزیر اقتصاد اشاعه فرهنگ مصرف و تولید داخلی را از راهکار‌های مقابله با فشار‌های تحریم‌های دشمنان دانست و گفت: در حال حاضر استعمارگران از طرق مختلف همچون بستن مبادی ارز خارجی، صدور کالا و خدمات و محدود کردن عملکرد فعالان تجارت خارجی سعی بر فشار حداکثری بر مردم و کشور دارند که می‌توانیم با مصرف تولیدات داخلی مانند ایستادگی و مقاومت زمان جنگ، این حلقه را بشکنیم.

دژپسند صادرکنندگان و فعالان بخش خصوصی را به مثابه بازیگران اصلی دفاع اقتصاد دانست و افزود: امروزه دشمن با بهره گیری از ابزار‌های پلیدانه تمام مبادلات ما را مورد هدف قرار داده‌اند و امید است که با همیاری بخش خصوصی و با صادرات غیر نفتی بتوانیم ارز‌های حاصل از صادرات بیشتری را برای کشور تامین کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان


١٣:٢٠ - 1399/07/08    /    شماره : ٥٩٤٤    /    تعداد نمایش : ٩٦