چاپ        ارسال به دوست

اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی در بودجه سال آینده

نوبخت از اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی در بودجه سال آینده از محل منابع حاصل از صادرات نفت خبر داد.

نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه جلسه ستاد بودجه گفت: سال آینده آنچه که قرار است از نفت عرضه شود به دو بخش تقسیم کرده ایم. یک بخش این است که آنچه را که می توانیم با استفاده از تجربیات قبلی و در سطح سختی که امسال نفت صادر کردیم، سال آینده هم نفت صادر کنیم و درآمدهای ارزی حاصل از آن را با ارز ۴۲۰۰ تومانی به صورت ریالی در بودجه بیاوریم و ارز آن را هم به کالاهای اساسی و مورد نیاز جامعه اختصاص دهیم.

بخش دیگری از منابع ارزی حاصل از نفت نه از صادرات بلکه از طریق پیش فروش آن است که چارچوب های آن اکنون در شورای عالی هماهنگی اقتصادی تقریبا نهایی شده است و هربخشی که امسال بتوانیم، انجام می دهیم و مابقی را سال آینده پیش می بریم.

نوبخت ، توسعه صادرات غیر نفتی به ویژه در حوزه شرکت‌های دانش بنیان را از رویکرد‌های اصلی بودجه سال آینده برشمرد. افزایش ارزش افزوده از طریق طرح‌های تولیدی یکی دیگر از برنامه‌های ما در بودجه سال ۱۴۰۰ است.

درآمد بخشی از جامعه و حقوق بگیران را مطابق با تورم در بودجه پیش بینی می‌کنیم.  با کمک مجلس، در بوجه سال آینده از ظرفیت‌های مالیاتی نیز بدون افزایش تعرفه استفاده خواهیم کرد.

اخباربانک

 


١٣:٠٠ - 1399/07/06    /    شماره : ٥٩٣٦    /    تعداد نمایش : ٩٩