چاپ        ارسال به دوست

ثبات بازار با توفیق بانک مرکزی در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به اقدامات و برنامه‌های بانک مرکزی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به خزانه، به طور حتم کاهش نرخ و ساماندهی وضعیت بازار بزودی رخ خواهد داد.

سیدمهدی فرشادان با اشاره به وضعیت بازار ارز در ماه‌های اخیر، گفت: متاسفانه عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور توازن عرضه و تقاضا را بر هم زده است. نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید با تعامل با قوه قضاییه بازگشت ارز حاصل از صادرات به خزانه سرعت بگیرد، افزود: پیگیری ها برای بهبود وضعیت بازار ارز باید بدون وقفه ادامه داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به خزانه تصمیم گیری ها برای بهبود وضعیت بازار را نیز با وقفه مواجه خواهد کرد، تصریح کرد: باید این میزان ارز به خزانه عودت شود تا دوباره بتوان برای اقلام اساسی تخصیص ارز انجام داد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: بانک مرکزی یکبار توانست بازار را از آشفتگی قیمتی نجات دهد، اکنون نیز اگر تعامل مناسبی در بازگشت ارز حاصل از صادرات صورت بگیرد تجربه موفق قبلی تکرار خواهد شد.

فرشادان با بیان اینکه مجلس آماده همکاری با بانک مرکزی برای ساماندهی ارزی است، تصریح کرد: در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات نیز مجلس تعامل خوبی با دولت به ویژه بانک مرکزی داشته و در این راستا در صورت لزوم قوانین مورد نیاز را نیز مصوب خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه می توان با تدوین بسته های تشویقی بازگشت ارز حاصل از صادرات را نیز تسریع کرد، گفت: پس از بازگشت همه ارزهای حاصل از صادرات به خزانه باید اهلیت سنجی دقیقی برای ارایه ارز به افراد صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: با توجه به اقدامات و برنامه های بانک مرکزی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به خزانه به طور حتم کاهش نرخ و ساماندهی وضعیت بازار بزودی رخ خواهد داد.

ایبنا


١٢:٤٨ - 1399/06/10    /    شماره : ٥٧٧٦    /    تعداد نمایش : ٤١٣