چاپ        ارسال به دوست

وصول ۲۶۸ هزار فقره چک در فروردین ۹۹

براساس آمار بانک مرکزی، ۲۶۸ هزار فقره چک رمزدار در فروردین ۹۹ در کشور وصول شد.
براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی حدود ۲۶۸ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ۵۱۹ هزار میلیارد ریال در فروردین ماه ۱۳۹۹ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۷۱.۳ درصد و ۷۰.۷ درصد کاهش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران بیش از ۷۴ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بیش از ۳۰۸ هزار میلیارد ریال شد.
در ماه مذکور ۴۳.۴ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهـران (۲۷.۷ درصـد)، اصفهان (۸.۴ درصد) و خراسان رضوی (۷.۳ درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۶۸.۳ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۹.۵ درصد)، اصفهان (۴.۵ درصد) و خراسان رضوی (۴.۳ درصد) وصول شده است.
حدود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره چک در فروردین ماه ۱۳۹۹ در کل کشور وصول شد که از این تعداد حدود ۵ میلیون فقره عادی و حدود ۳۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور ۹۴.۹ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و ۵.۱ درصد رمزدار بوده است. در ماه مورد بررسی در کل کشور بیش از ۱۰۴۰ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بیش از ۵۲۱ هزار میلیارد ریال چک عادی و حدود ۵۱۹ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۵۰.۱ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۴۹.۹ درصد رمزدار بوده است.
ایبنا


١٢:٣٣ - 1399/03/17    /    شماره : ٥٢٢٥    /    تعداد نمایش : ١٦٧