چاپ        ارسال به دوست

شرایط اقتصادی قابل مدیریت است

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: اقتصاد کشورمان روزهای سخت و در عین حال تعیین کننده‌‌ای را می‌گذراند، اطمینان دارم این شرایط سخت قابل مدیریت است.
عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود نوشت: تلاش‌های بانک مرکزی و کمک‌های دولت به همراه تلاش بانکها در بهبود وضعیت ترازنامه های خود، شرایط پولی و ارزی کشور را در وضعیت مناسب تری نسبت به دوسال پیش قرار داده است.
شرایط بازار سرمایه امکان خوبی براى بهبود شرایط تأمین مالى در کنار تأمین کسرى بودجه، از راه عرضه سهام بنگاه‌ها و اموال مازاد و مهمتراز همه، انتشار هدفمند و مدیریت شدهٔ اوراق بدهی، که هر دو ضد تورمی هستند،فراهم کرده است
همتی با اشاره به شرایط تحریمی کشور گفت: باید اذعان کرد که اقتصاد کشورمان روزهای سخت و در عین حال تعیین کننده ای را می گذراند. اطمینان دارم این شرایط سخت قابل مدیریت است. منکر برخی ناکارآمدی ها نیستم، ولی با این همه، نباید در برآورد موفقیت ارکان اقتصادی کشور در مقابله با فشارهای حداکثری، دچار اشتباه شویم
آنچه بدخواهان از تنش در بازار ارز ، تلاطم در نظام بانکی، و کمبود کالاهای اساسی دنبال می کردند، نه تنها حاصل نشده، بلکه وضعیت ایران امروزه و درحین عبور از بحران کرونا از بسیاری از کشورها مطمئن تر و آرام تر است.
ایلنا
 


١٣:٠٢ - 1399/02/20    /    شماره : ٥١٦٥    /    تعداد نمایش : ١٨٦