چاپ        ارسال به دوست

جزئیات تخصیص تسهیلات کرونایی

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه یک‌سوم وام از محل یارانه به حساب یارانه‌بگیران واریز می‌شود، گفت: باقی مانده مبلغ نیز، به واحدهای کوچک و متوسط تولید کالا و خدمات پرداخت خواهد شد که بانک مرکزی برای شفافیت اسامی واحدها و مبلغ وام گیرندگان را در سایت خود اعلام خواهد کرد.

عبدالناصر همتی طی یادداشتی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: این روزها عطف به سابقه برخی عملکردها در گذشته، درخصوص سرنوشت وام ۷۵ هزار میلیارد تومانی نیز ابراز نگرانی می‌شود و بر مراقبت بیشتر، جهت صرف آن در امور مولد، تأکید می‌شود. دراین خصوص چند نکته را اعلام می‌کنم:

۱-ثلث این مبلغ، مستقیماً به حساب‌های خانوارهای یارانه‌بگیر خواهد رفت و در شرایطی که مردم نیازمند به خرید بوده و فروشندگان کالا و خدمات نیز، نیازمند فروش هستند، کمکی خواهد بود به راه افتادن چرخه اقتصاد. لذا، نگرانی از انحراف آن بی مورد است.

۲-بقیه مبلغ وام تخصیصی، عمدتاً به واحدهای کوچک و متوسط تولید کالا و خدمات، یا اشتغال زیر ۵۰ نفر، که نیروی کار خود را، به تشخیص وزارت کار، حفظ کرده‌اند، پرداخت خواهد شد. بنابراین هدف این طرح تضمین تداوم فعالیت و عرضه کالا وخدمات، توسط واحدهای دارای شاغل و به التبع آن مولد است. لذا، برای شفافیت بیشتر اسامی واحدها و مبلغ وام گیرندگان این وام‌ها در سایت بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

۳-همانگونه که قبلاً اعلام کردم، دولت و بانک مرکزی از طریق دو اقدام، به دنبال عرضه از یک طرف و تحریک تقاضا از طرف دیگر و برگرداندن اقتصاد به ریل حرکت هستند.

اخباربانک


١٤:١٨ - 1399/02/01    /    شماره : ٥١٠٩    /    تعداد نمایش : ١٠٠١