چاپ        ارسال به دوست

بانک مرکزی با نوسانات ارز، هیجانی برخورد نمی‌کند

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه با هیجانات بازار به طور هیجانی برخورد نمی‌کنیم، گفت: این بانک، تحمیل شوک به بازار ارز را با رویکرد اصولی و استفاده از امکانات و روش‌های تجربه شده خود در طول ماه‌های گذشته و با صبر و تدبیر، خنثی و ثبات لازم را به بازار باز می‌گرداند.
عبدالناصر همتی گفت: در خصوص آنچه که موجب تصمیم FATF برای اعلام اقدامات تقابلی علیه ایران شد و مطابق انتظار موجب خرسندی دولت آمریکا و موجه نشان دادن تحریم‌های ظالمانه آنها شد، صحبتی نمی‌کنم.
وی تاکید کرد: به دنبال این اقدام، همانگونه که قبلا تاکید کردم گروهی در تلاش بوده و هستند تا با ایجاد فضای روانی، بی ثباتی و نیز اعلام نرخ‌های بی‌پایه و غیرمعاملاتی در فضای مجازی در چارچوب فشار حداکثری آمریکا این تصمیمات را تکمیل کرده و ثبات بازارها از جمله بازار ارز را دوباره به هم بزنند.
همتی ادامه داد: بانک مرکزی با هیجانات بازار هیجانی برخورد نمی کنمد، بلکه با رویکرد اصولی و استفاده از امکانات و روش‌های تجربه شده خود در طول ماه‌های گذشته و با رهیافت صبر و تدبیر، تلاش‌ها برای سفته بازی از طریق تحمیل شوک به بازار ارز را با تقویت اقدامات در دست اجرا، خنثی و ثبات لازم را به بازار اعاده خواهد کرد.
رییس کل بانک مرکزی گفت: به هموطنان نیز توصیه می‌کنم از ورود به دام روانی سفته بازار و سودجویان پرهیز کنند.

ایرنا


١٤:٢٠ - 1398/12/04    /    شماره : ٤٩٩٤    /    تعداد نمایش : ٢١١