چاپ        ارسال به دوست

عدم تصویب FATF باعث افزایش فشار به مردم می‌شود

 

عضو هیات رئیسه مجمع واردات گفت: عدم تصویب FATF باعث افزایش فشار به مردم و طبقه پایین می‌شود و آنها هستند که باید این فشارها را تحمل کنند اما مسئولین همان روال زندگی خود را خواهند داشت. مردم ثابت کردند که پای نظام و انقلاب ایستادند اما سوال امروز این است که آیا مسئولین نیز پای مردم ایستاده‌اند.

علیرضا مناقبی در خصوص پایان مهلت بررسی لایحه پولشویی در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ‌این امر یک بحث اقتصادی است نه سیاسی، اما بیشترین موضع‌گیری‌ها را افراد سیاسی داشتند و اتفاقا آنها هستند که مخالف FATF هستند و من کمتر اقتصاددانی را دیدم که با این بحث مخالف باشد.

اگر واقعا مشکلی نداریم، چرا کاری می‌کنیم که با دنیا در تقابل قرار بگیریم. اگر دلیلی دارند به مردم پاسخ بدهند که برای چه مجمع تشخیص مساله FATF را این اندازه نگه داشته است تا برای کشور این همه چالش درست شود. مردم ما به خوبی پذیرای هرگونه شرایطی هستند پس اگر دلایل و منطق را بشنوند، می‌توانند خیلی راحت قبول کنند.

شرایط به گونه‌ای شده که هر کدام از مقامات اظهار نظر خاص خود را دارند چرا دور یک میز نمی‌نشینند، به جمع‌بندی نمی‌رسند تا بگویند که به این دلیل لایحه را نمی‌پذیریم و مسئولیت آن را قبول کنند. چرا باید جامعه ما همشیه بلاتکلیف باشد؟ چرا هیچ کس پاسخ نمی‌دهد؟ افزایش این سوالات باعث می‌شود که کاسه صبر مردم لبریز شود و نتیجه این سکوت می‌شود حوادثی که در چند هفته اخیر شاهد آن بودیم به نظر می‌رسد برخی عامدانه به این شرایط دامن می‌زنند و شرایطی ایجاد می‌کنند که جامعه آشفته شود.

عدم تصویب FATF باعث افزایش فشار به مردم و طبقه پایین می‌شود و آنها هستند که باید این فشارها را تحمل کنند اما مسئولین همان روال زندگی خود را خواهند داشت. مردم ثابت کردند که پای نظام و انقلاب ایستادند اما سوال امروز این است که آیا مسئولین نیز پای مردم ایستاده‌اند.

ایلنا


٠٨:٣٨ - 1398/11/07    /    شماره : ٤٩٥٥    /    تعداد نمایش : ١٠٢٩