چاپ        ارسال به دوست

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد اقتصادی جهان را کاهش داد

صندوق بین‌المللی پول با اشاره به تحولات منفی غیرمنتظره در برخی بازارهای در حال ظهور (به ویژه هند) و افزایش ناآرامی‌های اجتماعی، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی جهان را کاهش داد.
به نقل از شین‌هوا، صندوق بین‌المللی پول در بیانیه جدید خود با اشاره به تحولات منفی غیرمنتظره در برخی بازارهای در حال ظهور (به ویژه هند) و افزایش ناآرامی‌های اجتماعی، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی جهان را کاهش داد اما اعلام کرد که رشد اقتصاد جهان احتمالاً تثبیت خواهد شد.
حالا طبق این تخمین‌های جدید پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی جهان از ۲.۹ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۳.۳ درصد در سال ۲۰۲۰ برسد و در سال ۲۰۲۱ هم به ۳.۴ درصد افزایش پیدا کند. در این پیش‌بینی رشد اقتصادی ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ نسبت به پیش‌بینی قبلی (ماه اکتبر) .۱ درصد کاهش یافته است و برای سال ۲۰۲۱ این میزان ۰.۲ درصد کمتر شده است.
صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: وضعیت مبهم تجارت، تنش‌های ژئوپولیتیکی و تنش‌های غیرمنتظره در بازارهای کلیدی در حال ظهور، بر رشد فعالیت‌های اقتصادی جهان فشار وارد کرد و به‌ویژه تولید و تجارت در نیمه دوم ۲۰۱۹ با مشکل مواجه شد.
طبق این بیانیه صندوق بین‌المللی پول، تشدید ناآرامی‌های اجتماعی در برخی از کشورها چالش‌های جدیدی به وجود آورده است. همچنین بلایای طبیعی مانند طوفان‌های دریای کارائیب و خشکسالی و آتش‌سوزی در استرالیا، سیل در شرق آفریقا و خشکسالی در جنوب آفریقا، به این چالش‌ها افزوده است.
مهر


١٣:٢٠ - 1398/11/01    /    شماره : ٤٩٤١    /    تعداد نمایش : ٢٩١