چاپ        ارسال به دوست

اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای سرمایه در گردش

 

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران از اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی جهت اعطای تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی -صادراتی خبر داد.

حمید زادبوم در جلسه بررسی و رفع مشکلات صادرکنندگان که با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس مفاد بسته حمایت از صادرات غیرنفتی، صندوق توسعه ملی موظف است ۲۰۰۰ میلیارد تومان از منابع خود را از طریق انعقاد قرارداد عاملیت با بانک‌های عامل به عنوان تسهیلات سرمایه در گردش و با نرخ ترجیحی در اختیار صادرکنندگان قرار دهد که از این مبلغ، ۵۰۰ میلیارد تومان توسط بانک توسعه صادرات ایران و مابقی توسط سایر بانک‌ها در اختیار جامعه صادر کنندگان قرار خواهد گرفت.

نرخ این تسهیلات میانگین نرخ بهره منابع صندوق توسعه ملی و نرخ مصوب شورای پول و اعتبار بوده و تسهیلات پرداختی به صادرکنندگان شامل ۵۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی و ۵۰ درصد منابع بانکی است.

گفتنی است جلسه بررسی و رفع مشکلات صادرکنندگان با حضور نمایندگان سازمان توسعه تجارت ایران، بانک مرکزی، بانک توسعه صادرات ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان امور مالیاتی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، تشکل‌های صادراتی و تنی چند از مسوولان سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استان‌ها برگزار شد.

ایرنا


١٤:١٠ - 1398/10/02    /    شماره : ٤٨٧٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٠