چاپ        ارسال به دوست

لایحه اصلاح نظام بانکی، به زودی نهایی می‌شود

نایب رئیس مجلس گفت: لایحه اصلاح نظام بانکی در مجلس در حال چکش کاری های نهایی است.

عبدالرضا مصری با اشاره به آخرین خبرها در خصوص لایحه اصلاح نظام بانکی، گفت: این لایحه در دستور کار بررسی مجلس بوده و به زودی نهایی می شود.

وی با بیان اینکه علت تاخیر در رسیدگی به برخی لوایح در مجلس خام بودن آن ها است، افزود: بسیاری از لوایحی که در مجلس در دست بررسی است به علت برخی ایرادات و همچنین خام بودن آن ها در مجلس دوباره تدوین می شود.

مصری با تاکید بر اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده و همچنین خدمات کشوری از نمونه لوایحی است که زحمت تدوین دوباره آن ها به مجلس واگذار شده است، تصریح کرد: اینکه تصویب نهایی لایحه اصلاح نظام بانکی نیز در مجلس طولانی شده به همین دلیل است.

وی با بیان اینکه اگر لوایح در دولت به درستی چکش کاری شود مجلس بلافاصله رسیدگی به آن ها را در صحن آغاز می کند، گفت: اینکه مجلس بخواهد لایحه ای را دوباره از الف تا ی بازنویسی کند زمان رسیدگی به آن را طولانی می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه در بررسی لایحه اصلاح نظام بانکی نیز نظرات کارشناسان مربوطه و همچنین مسئولان بانکی کشور اخذ شده است، تصریح کرد: به طور حتم لایحه با در نظر گرفتن همه جوانب و با پختگی کافی به زودی بررسی نهایی و تصویب خواهد شد. موضوع جالبی که در جلسات کارشناسی لایحه اصلاح نظام بانکی مطرح می شود این است که کارشناسان دولتی اظهار می کنند در تدوین آن از نظرات آن ها استفاده نشده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با تصویب نهایی لایحه مذکور و اخذ نظرات کارشناسانه در آن به طور حتم تحولی در سیستم بانکداری کشور شاهد خواهیم بود.

بنکر


١٣:٣٧ - 1398/09/27    /    شماره : ٤٨٦٩    /    تعداد نمایش : ٩٤١