چاپ        ارسال به دوست

اصلاح روش سیاست‌های پولی،اساسی تر از اصلاح بانک‌های تجاری و عامل

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که از فروردین ماه تا یک ماه قبل، حجم نقدینگی کشور ۲۵ درصد رشد کرده است گفت: نقدینگی زیاد موجود (۲ هزار هزار میلیارد تومان)، ام المصائب است که باید فکری برای آن کنیم.
غلامرضا مصباحی مقدم درباره تاثیر تغییرمدیران بانکی در اصلاح ساختار اقتصادی کشور بیان کرد: خود نظام بانکی، نیازمند اصلاح قانون، رویه ها و آیین نامه‎ها است و صرفا نیاز به تغییر مدیران بانکی نیست.
حالا ممکن است با تغییر مدیران در نظام بانکی، اصلاحاتی هرچند جزئی حاصل شود ولی این تغییرات مسلما چشمگیر نخواهد بود، مهم این است که روش کاری بانک‌ها اصلاح شود و البته اساسی تر از اصلاح بانک‌های تجاری و عامل؛ روش سیاست‌های پولی کشور است.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: سیاست‌های پولی فعلی، مدام به افزایش سطح نقدینگی در کشور کمک می کنند. طی سال جاری از فروردین ماه تا یک ماه قبل، حجم نقدینگی کشور 25 درصد رشد کرده است و این خود منشا و اساس مشکلات کشور است. غیر از تغییر مدیران بانکی در سطح گسترده، کارهای مهمتری برای انجام وجود دارد مانند همین سود بانکی که هم اکنون به شکلی گرفته می‌شود که شیوه بانکداری ربوی است و این روند باید اصلاح شود و این فرقی نمی کند که چه مدیری روی کار باشد .
بنکر
 


١٣:١٠ - 1398/08/06    /    شماره : ٤٧٣٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٢