چاپ        ارسال به دوست

۵۰ درصد افزایش سرمایه و ۲۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم بانک خاورمیانه

 مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع فوق‌العاده بانک خاورمیانه صبح روز چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ در سالن همایش‌های هتل ارم برگزار شد.

در این ۲ مجمع بانک خاورمیانه که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور حداقلی سهامداران برگزار و به صورت آنلاین هم پخش می‌شد؛ بیش از ۷۲ % سهامداران شرکت داشتند. مجامع بانک خاورمیانه با حضور حسابرس مستقل و بازرس قانونی و نماینده سازمان بورس برگزار شد و سهامداران افزایش ۵ هزار میلیاردی ریالی  سرمایه از محل سود انباشته بانک را تصویب کردند. همچنین ۲۰۰ ریال از سود سال مالی ۱۳۹۸ بانک به هر سهم اختصاص داده شد. بانک خاورمیانه در سال ۹۸ توانست با ۳۵% رشد نسبت به سال  ۹۷ مبلغ ۸.۶۴۷ میلیارد ریال سود خالص بدست آورد.

در ابتدای این نشست آقای خسرو نایبی، رییس هیات مدیره بانک به عنوان رئیس مجمع به سهامداران حاضر و مشاهدان آنلاین خیرمقدم گفتند و سپس با رای حاضران آقایان شیخی و به‌داش به عنوان ناظران و آقای خلیلی سادات لو به عنوان دبیر مجمع انتخاب شدند و با حضور نماینده سازمان بورس و نماینده بازرس قانونی و حسابرس مستقل، هیات رییسه تکمیل شد.

سپس ‌رییس مجمع، از معاون مالی بانک دعوت کرد تا گزارش فعالیت هیات مدیره بانک را به سهامداران گزارش دهند.

مجید نورمحمدی، معاون مالی بانک خاورمیانه با حضور بر روی سن و خوش آمدگویی به سهامداران در ابتدا پیام مدیرعامل بانک را قرائت و سپس خلاصه گزارش عملکرد مالی بانک را به اطلاع سهامداران رساند.

در بخشی از پیام مدیرعامل اشاره شد: " بانک خاورمیانه به دلیل رعایت استانداردهای حرفه‌ای بانکداری و الزام هیات مدیره محترم بر سلامت و صحت عملیات بانکی، جزو معدود بانک‌هایی است که از نظر رعایت استاندارد کفایت سرمایه حائز امتیاز قابل قبول از نظر استانداردهای بازل بوده و در حال حاضر با توجه به سرمایه ثبت شده بالاترین رتبه کفایت سرمایه بین بانک‌ها را دارد.

علی‌رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های بانکی، ما تلاش کرده‌ایم برای کمک و حمایت از مشتریان نظام بانکی از تمام امکانات خود در حوزه بین‌الملل برای انجام تجارت در حوزه یورو بخصوص در زمینه تامین کالاهای بشردوستانه استفاده کنیم.

شفافیت و درستی اطلاع‌رسانی فعالیت‌های بانک همواره مدنظر مدیریت بانک بوده است و همواره در میان بانک‌های بورسی شاخص بوده است. همچنین سهام بانک خاورمیانه در سال گذشته ۲۲۶ روز معاملاتی داشته و دارای ۹۲.۰۹ درصد سهام شناور آزاد در سامانه بورس و اوراق بهادار تهران بوده است."

در ادامه نماینده بازرس قانونی بانک گزارش بازرس را برای سهامداران قرائت کرد و آقای نورمحمدی به نکات مطروحه در گزارش حسابرس و سوال‌های ارسالی سهامداران پاسخ دادند.

پیش از رای‌گیری در مورد سایر مفاد دستور جلسه مجمع آقای دکتر عقیلی، مدیرعامل بانک خاورمیانه ضمن تشریح برنامه‌های آتی بانک به سوال‌های سهامداران پاسخ دادند.

سهامداران با تصویب گزارش عملکرد  هیات مدیره و صورت‌های مالی بانک، بر اساس دستور جلسه مجمع با توزیع ۲۰۰ریال سود نقدی به هر سهم موافقت کردند.

موسسه حسابرسی بیات رایان به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی دش و همکاران به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی علی‌البدل بانک خاورمیانه برای سال مالی ۱۳۹۹ انتخاب شدند.

همچنین سهامداران ضمن تعيين پاداش و حق حضور برای اعضای غیرموظف هيات‌مديره، روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات را به عنوان روزنامه رسمی براي درج آگهی‌های بانک خاورمیانه برگزیدند.

به منظور کمک به بازسازی مدارس مناطق کم‌برخوردار، سهامداران با اختصاص  ۳۰  میلیارد ریال برای انجام فعالیت‌های حوزه مسوولیت اجتماعی بانک موافقت کردند.

گفتنی است بلافاصله پس از اتمام مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق‌العاده بانک تشکیل شد و سهامداران پس از استماع گزارش توجیهی هیات مدیره برای افزایش سرمایه و گزارش حسابرس در این زمینه، با اجماع آرا افزایش سرمایه بانک را به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال تصویب کردند.


١٤:٢٣ - 1399/04/25    /    شماره : ٥٥٩٧    /    تعداد نمایش : ٥٥٨٤