اخبار > بیمه زندگی خاورمیانه آغاز به کار کرد 18-11-95

اخبار > بیمه زندگی خاورمیانه آغاز به کار کرد 18-11-95
  چاپ        ارسال به دوست

بیمه زندگی خاورمیانه آغاز به کار کرد 18-11-95

امروز با حضور رئیس‌کل بیمه مرکزی اولین شرکت بیمه تخصصی زندگی افتتاح شد. شرکت بیمه زندگی خاورمیانه در جایگاه اولین شرکت بیمه تخصصی عمر و زندگی امروز طی مراسمی که در سالن همایش بانک خاورمیانه برگزار شد، با حضور سهامداران، مدیران، همکاران بانکی و بیمه‌ای و خبرنگاران رسانه‌های مختلف، رسما آغاز به کار کرد.
جناب آقای دکتر عبدالناصر همتی؛ رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اعضای هیأت‌عامل و مدیران ارشد بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل و اعضای هیأت‌مدیره بانک خاورمیانه، اعضای هیأت‌موسس و هیأت‌مدیره شرکت بیمه زندگی خاورمیانه و جمعی از سهامداران این شرکت در این مراسم حضور داشتند.
در این مراسم که با پخش آیاتی چند از کلام‌الله مجید و سرود ملی ایران آغاز شد، جناب آقای دکتر امین؛ رئیس هیأت‌مدیره شرکت بیمه زندگی خاورمیانه، جناب آقای حسن‌زاده؛ مدیرعامل شرکت بیمه زندگی خاورمیانه، جناب آقای دکتر عقیلی‌کرمانی؛ مدیرعامل بانک خاورمیانه و نهایتاً جناب آقای دکتر همتی؛ رئیس‌کل بیمه مرکزی ج.ا.ا. سخنرانی کردند.
عبدالناصر همتی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی اولین شرکت تخصصی فعال در حوزه‌های بیمه و زندگی اظهار داشت: بیمه‌های عمر مهم هستند و کنترل، نظارت و پایش آن از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی با بیان اینکه بیمه‌های عمر در پرتفوی بیمه‌های دنیا حرف اول را می‌زند، افزود: متأسفانه ما نتوانستیم توفیقی در این رابطه داشته باشیم. بزرگ‌ترین بیمه‌های فعال در دنیا حق بیمه‌های دریافتی‌شان در رشته زندگی از 24 میلیارد دلار شروع و تا 80 میلیارد دلار می‌رسد اما حق بیمه زندگی در ایران قابل مقایسه با سایر رشته‌ها نیست.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی در کشور اظهار داشت: متأسفانه نظارتی بر صندوق‌های بازنشستگی نیست و به نظر من پس از معضل بانک‌ها معضل بلندمدت اقتصاد ما صندوق‌های بازنشستگی هستند و اگر در بحث نظارت این صندوق‌ها بخواهیم وارد شویم دولت در آخر به بیمه مرکزی خواهد رسید.
همتی با اشاره به اینکه ما باید به تدریج به سمت بیمه‌های زندگی برویم و این مسئله نیاز به یک تحول در سیاست‌گذاری و بازاریابی دارد، افزود: بیمه عمر بیش از آنکه یک بیمه فنی باشد یک بیمه سرمایه‌گذاری است و اگر به آن توجه نشود پاشنه آشیلی برای کشور خواهد بود.
همتی اظهار داشت: به همین دلیل نیز من به راه‌اندازی یک شرکت بیمه زندگی به عنوان یک نقطه عطف تأکید داشتم و آنچه در کشور ما ضامن توسعه پایدار است بیمه‌های زندگی است.
به گفته همتی تداوم فعالیت بیمه‌های عمر در شرکت‌های جنرال دیگر امکانپذیر نیست و بیمه‌ها باید به طور مستقل به بیمه زندگی بپردازند.
رئیس کل بیمه مرکزی در پایان نسبت به ایجاد و موفقیت شرکت مستقل بیمه زندگی ابراز خوش‌بینی کرد و در عین حال توصیه کرد مدیران بیمه خاورمیانه در سرمایه‌گذاری‌های منابع خود دقت کرده و اسیر هیجانات کوتاه‌مدت نشوند.
در انتهای مراسم، پروانه شرکت بیمه زندگی خاورمیانه از طرف جناب آقای دکتر همتی به جناب آقای دکتر امین اهدا شد. همچنین به رسم یادبود و برای تشکر از همراهی‌های بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تأسیس اولین شرکت بیمه زندگی در ایران، لوح یادبودی از سوی جناب آقای دکتر امین، به جناب آقای دکتر همتی اهدا شد.
درخواست تأسیس شرکت بیمه خاورمیانه در شهریور ماه سال 91 با سرمایه 120 میلیارد تومان به تأیید شورای عالی بیمه رسید و پذیره‌نویسی آن اسفند سال 94 از طریق بازار سوم فرابورس انجام شد.

ایده تأسیس این شرکت تخصصی در حوزه بیمه زندگی توسط جناب دکتر پرویز عقیلی کرمانی، مطرح شد. در عین حال تشویق و  ترغیب سرمایه‌گذاران برای ورود به عرصه‌های بیمه زندگی که به دلایل مختلف بازدهی چندانی نداشته است به فعالیت زمانبری تبدیل شد اما در نهایت این شرکت تأسیس و به عنوان اولین و تنها شرکت بیمه تخصصی کشور آغاز به کار کرد. شرکت بیمه زندگی خاورمیانه اولین بیمه تخصصی در بخش بیمه‌های زندگی شامل بیمه‌های عمر، زندگی، بازنشستگی و مستمری که انواع محصولات بیمه‌ای به صورت تخصصی و متناسب با نیازهای متنوع برای شرکت‌ها، سازمان‌ها، اشخاص و خانوارها ارائه خواهد کرد.

مدیریت ارتباطات


١٤:٣٧ - 1395/11/18    /    شماره : ٢٠١٠    /    تعداد نمایش : ٧٩٦