اخبار > بیمه زندگی خاورمیانه ثبت رسمی شد 07-10-95

اخبار > بیمه زندگی خاورمیانه ثبت رسمی شد 07-10-95
  چاپ        ارسال به دوست

بیمه زندگی خاورمیانه ثبت رسمی شد 07-10-95

بیمه زندگی خاورمیانه به عنوان اولین شرکت سهامی بیمه تخصصی در حوزه بیمه های عمر و زندگی، روز هفتم دی ماه، در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات تجاری رسما ثبت گردید.
در تاییدیه اداره ثبت شرکت‌ها حوزه فعالیت شرکت بیمه خاورمیانه در موارد ذیل تصریح شده است:
-انجام فعالیت بیمه‌ای مستقیم در انواع رشته‌های بیمه زندگی و مستمری
- تحصیل پوشش بیمه‌های اتکایی از داخل یا خارج
-قبول بیمه‌های اتکایی داخلی یا خارجی در محدوده مقررات موجود
-سرمایه‌گذاری از محل سرمایه ، ذخایر و اندوخته‌های فنی و قانونی
آقایان محمد ابراهیم امین، رییس هیات مدیره، مهندس سید حسین سلیمی نایب رییس هیات مدیره ،دکتر پرویز عقیلی کرمانی ، هومن قویمی ، عبداله فاتح ، خسرو اسماعیل‌زاده و سید احمد احمدی هاشمی به عنوان اعضاء اصلی هیات مدیره انتخاب شده‌اند .
بر اساس تصمیم هیات مدیره و تایید بیمه مرکزی خلیل حسن زاده کمند به عنوان مدیر عامل و خارج از اعضا هیات مدیره برگزیده شده است.
انتظار می رود با شروع به‌کار اولین بیمه تخصصی ، صنعت بیمه در رشته عمر و سرمایه گذاری دچار تحول شود این در حالی است که یکی از چالش های فعلی بازار  بیمه ایران پایین بودن حق بیمه تولیدی بیمه نامه عمر  نسبت به سایر رشته های بیمه‌ای است.
با توجه به الزام صنعت بیمه در برنامه ششم توسعه به افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای تا 7درصد و افزایش بیمه‌های عمر از حق بیمه تولیدی بیمه‌های بازرگانی کشور حداقل تا ۵۰% نسبت به سال پایه در برنامه ششم ، به نظر می‌رسد فعالیت شرکت‌های بیمه تخصصی در حوزه بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری می‌تواند صنعت بیمه را در اجرای این تکلیف یاری دهد.
واکاوی تجارب شرکت‌های بیمه در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری بیمه‌گران در این رشته تخصصی در افزایش ضریب نفوذ بیمه اثر گذار بوده است.
شرکت بیمه زندگی خاورمیانه برای حرکت در مسیر بیمه‌گری خود درصدد ارایه طرح‌های نوین بیمه‌ای متناسب با دهک‌های مختلف جامعه و ارایه خدمات بهینه در پی شناخت صحیح بازار هدف است.


١٤:٤٢ - 1395/10/08    /    شماره : ١٨٩٤    /    تعداد نمایش : ١٦٣٦