اخبار > توافق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد بر سر صورت های مالی 13-05-95

اخبار > توافق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد بر سر صورت های مالی 13-05-95
  چاپ        ارسال به دوست

توافق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد بر سر صورت های مالی 13-05-95

براساس توافق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد، بانک‌ها موظف به ارائه صورت‌های مالی تا 30 مرداد ماه براساس استاندارهای سازمان حسابرسی و فرمت ابلاغی بانک مرکزی شدند. بعداز ظهر روز گذشته بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای ایجاد اجماع نظر نسبت به صورت‌های مالی بانک‌ها، تشکیل جلسه دادند.

متن توافق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای صورت‌های مالی بانک‌ها به شرح زیر است:

کلیه موسسات اعتباری موظف‌اند صورت‌های مالی، ابلاغی موضوع بخشنامه 94/343723 مورخ 94/11/25 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را حداکثر تا تاریخ 95/5/30 همراه با رسیدگی و اظهار نظر حسابرس در اختیار بانک مرکزی قرار دهند. مضافاً ضرورت دارد که حسابرس مستقل و بازرس قانونی مربوطه صورت‌های مالی موسسه اعتباری تحت حسابرسی خود را بر طبق استانداردهای حسابداری ایران که از سوی سازمان حسابرسی تعیین شده و نیز بر مبنای الزامات بانک مرکزی مورد رسیدگی و اظهار نظر قرارداده و این صورت‌های مالی است که در مجامع عمومی مؤسسات اعتباری مبنای تصمیم‌گیری قرار دارد.

بدین ترتیب بانک‌ها و موسسات اعتباری امسال موظف به ارائه صورت‌های مالی در دو قالب استاندارهای سازمان حسابرسی و فرمت ابلاغی بانک مرکزی شده‌اند و با توجه به فرایند تعیین شده، مجامع بانک‌هایی اعلام تنفس داشته‌اند، در شهریور ماه برگزار خواهد شد.

فارس


١٤:٣٤ - 1395/05/13    /    شماره : ١٤١١    /    تعداد نمایش : ٨٤٥