چاپ        ارسال به دوست

وصول ۹۹۸ هزار فقره چک رمزدار در کشور

براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، بالغ بر ۹۹۸ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ۲۱۲۶ هزار میلیارد ریال در تیرماه ۱۳۹۸ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۷.۵ درصد و ۵۵ درصد افزایش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران بالغ بر ۳۲۶ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ۱۵۳۶ هزار میلیارد ریال وصول شد.

در ماه مذکور ۴۸.۵ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۳۲.۷ درصد) و اصفهان و خراسان رضوی (هرکدام ۷.۹ درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۷۹.۲ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۷۲.۳ درصد)، اصفهان (۳.۸ درصد) و خراسان رضوی (۳.۱ درصد) وصول شده است.

بالغ بر ۸ میلیون فقره چک در تیرماه ۱۳۹۸ در کل کشور وصول شد که از این تعداد بالغ بر ۷ میلیون فقره عادی و حدود یک میلیون فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور ۸۷.۶ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و ۱۲.۴ درصد رمزدار بوده است.

در ماه مورد بررسی، در کل کشور حدود ۳۰۲۱ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بالغ بر ۸۹۴ هزار میلیارد ریال چک عادی و بالغ بر ۲۱۲۶ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۲۹.۶ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۷۰.۴ درصد رمزدار بوده است.

ایبنا


١٤:٤٨ - 1398/06/02    /    شماره : ٤٥٧١    /    تعداد نمایش : ٥٠٧