چاپ        ارسال به دوست

ایستادگی در برابر تحول دیجیتال منجر به از دست دادن بازار می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در برابر تحول دیجیتال نمی‌توان ایستادگی کرد یا آن را نادیده گرفت چرا که در این صورت از جهان عقب می‌مانیم و بازار اقتصاد دیجیتال به سایر کشورها واگذار می‌شود.
محمدجواد آذری جهرمی با تاکید بر اینکه در آینده نه چندان دور اقتصاد دیجیتال به مهمترین بخش اقتصاد جهان تبدیل می‌شود، گفت: نشانه‌های بزرگ‌تر شدن اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال در همه جهان قابل مشاهده است و در کشور ما هم همینطور اما چون خود ما در این تحول قرار داریم شاید چندان برای خودمان ملموس نباشد.
در سال‌های نه چندان دور شرکت های بزرگ نفتی یا خودروسازی در رتبه نخست شرکت‌های برتر جهان قرار داشتند اما امروز این رتبه‌ها در اختیار شرکت‌های فناوری اطلاعات است و این اتفاق را خیلی زود در ایران هم شاهد خواهیم بود.
تحول دیجیتال قرار است که رخ دهد تا بسیاری از مشکلات را حل کند، کارآمدی را بالا ببرد و صرفه جویی را بیشتر کند. همانطور که با سیستم حمل و نقل اینترنتی هم درآمد راننده‌ها افزایش پیدا کرد و رضایت مسافران هم بیشتر شد و هم مدیریت حمل و نقل بهبود پیدا کرد. بنابراین فناوری اطلاعات به تسهیل امور منجر می‌شود.
وزیر دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه تحول دیجیتال به واسطه فناوری اطلاعات در حال رخ دادن است، گفت: نه می‌شود در برابر این تحول ایستادگی کرد و نه می شود آن را نادیده گرفت. چرا که در این صورت از جهان عقب می مانیم و بازار اقتصاد دیجیتال را به کشورهای دیگر واگذار می کنیم.
ایبنا


١٤:١٨ - 1398/05/16    /    شماره : ٤٥٣١    /    تعداد نمایش : ٥٢٧