چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه جدید فروش سهام ۴ بانک و موسسه ادغامی

فرابورس ایران امروز در اطلاعیه‌ای مبلغ ورود سفارش برای بانک‌های ادغامی حکمت ایرانیان، بانک قوامین، بانک مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر و همچنین شرایط فروش سهام بانک انصار را اعلام کرد.

در هفته‌های پایانی سال گذشته بود که موضوع ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح کلید خورد بر این اساس یکی از موضوعات مورد توجه در این زمینه، بحث تعیین تکلیف سهام این بانک‌ ها و نیز سهامداران ‌شان است. از اینرو طبق توافقی که میان بانک مرکزی با سازمان بورس و اوراق بهادار شده است، سهامداران این بانک ‌ها می ‌توانند سهام خود را در تاریخ مشخص با حداکثر قیمت اسمی یا قیمت زمان بسته شدن نماد (هر کدام که بالاتر باشد) بفروشند.

فرآیند فروش سهام سهاداران بانک‌ها با انتشار اطلاعیه‌ های جداگانه ای از (۱۸ فروردین) آغاز شد. بر این اساس افرادی که علاقه ‌مند به فروش سهام خود در این بازه زمانی نباشند، می‌توانستند سهام خود را تا ارزش‌گذاری مجدد پس از ادغام نگه دارند.

مدیر عملیات بازار فرابورس در اطلاعیه ای درباره خرید سهام اشخاص وابسته در نمادهای (حکمت۴)، (وکوثر۴)، (وقوام۴) و (ومهر۴) تاکید کرد: تقاضای فروش صرفاً برای اشخاص حقیقی و حقوقی وابسته به نیروهای مسلح که قصد فروش سهام خود را در این مرحله دارند، باید با مبلغ ۷۸۸ ریال در خصوص شرکت بانک حکمت، مبلغ ۵۸۸ ریال در خصوص شرکت اعتباری کوثر مرکزی، مبلغ یک ریال در خصوص شرکت بانک قوامین و مبلغ ۷۰۷ ریال در خصوص بانک مهر اقتصاد ثبت شود.

در این اطلاعیه آمده است که نوع سفارش فروش باید از نظر اعتبار زمانی، سفارش بدون محدودیت زمانی (Good Till Cancel) باشد.

پیرو ابلاغیه شماره ۱۱۰۲۰۰۲۲۸ مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ ۱۹ فروردین ۹۸ و شماره نامه ۴۶۹۸۷/۱۲۲، تکمیل و ارائه تعهد نامه پیوست این ابلاغیه به همراه تقاضای فروش سهام الزامی است.

بنکر


١٤:٤٣ - 1398/02/30    /    شماره : ٤٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٥٣١