چاپ        ارسال به دوست

طرح بانکداری اسلامی در نشست کمیسیون اقتصادی بررسی می‌شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح بانکداری اسلامی در نشست فردای این کمیسیون خبر داد و گفت: بررسی و تصویب این طرح تا پایان اردیبهشت تمام و برای تصویب نهایی تحویل مجلس می شود.
سیدحسن حسینی شاهرودی درباره اولویت های کمیسیون اقتصادی مجلس، افزود: اسفند پارسال، تعدادی برنامه و محور برای سال 98 در کمیسیون اقتصادی ترسیم شد که بررسی طرح بانکداری اسلامی، رفع ایرادات مناطق آزاد و ویژه از جمله برنامه محوری دستور کار این کمیسیون است.
وی اضافه کرد: مناطق آزاد که لایحه دولت بود در برخی موارد با ایرادات شورای نگهبان مواجه شد؛ برخی ایرادات رفع شد و برخی دیگر از ایرادات هم در نشست کمیسیون اقتصادی رفع خواهد شد.
نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت رونق تولید با توجه به نامگذاری سال 98 به این نام از سوی مقام معظم رهبری اظهارداشت: کمیسیون اقتصادی و کمیته های تخصصی این کمیسیون با توجه به این شعار رهبری باید ببینند چه موانعی سر راه تولید، بازار سرمایه، مالیات، پولی و بانکی است تا اگر در برنامه کاری گنجانده نشده، بگنجانند.
حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا کمیسیون اقتصادی مجلس تمهیداتی برای رونق کسب و کار و اقتصاد مناطق سیل زده با وجود ویرانی های سیل اندیشیده است یا نه، گفت: مطمئنا چنین است؛ هم دولت در بودجه اش تجدیدنظر خواهد کرد و هم در اعتبارات حوادث، گنجانده خواهد شد.
وی ادامه داد: منتظر پیشنهاد دولت در این زمینه هستیم تا کمیسیون های شوراها، برنامه و بودجه، عمران، و اقتصادی روی این موارد کار کنند.
او خاطرنشان کرد: در صحن علنی فردا هم جلسه فوق العاده ای با حضور دولت و مجلس برای بررسی آخرین وضعیت مناطق سیل زده برگزار خواهد شد.

ایرنا


١٤:١٠ - 1398/01/18    /    شماره : ٤١٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٦٥