چاپ        ارسال به دوست

نیاز به اصلاحات اساسی اقتصادی کشور

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد که پیام نرخ تورم و شاخص‌های اصلی اقتصادی بیانگر نیاز به اصلاحات اساسی اقتصادی است.

اسحاق جهانگیری گفت: عملکرد اقتصادی کشور رضایتمند نیست. پیام نرخ تورم و شاخص های اصلی اقتصادی این است که این شاخص ها نیازمند اصلاحات اساسی است.   

وی با بیان اینکه علاقمند است با فعالان اقتصادی راحت سخن بگوید ادامه داد: بخش خصوصی ایران بخش توانمندی به لحاظ فکری است که قادر است برای برون رفت از وضع فعلی کشور راهکار دهد.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: نهادهای متعلق به بخش خصوصی بیش از صد سال است که ماندگار هستند و ذی نفعان را دور خود جمع کرده اند. بخش خصوصی قادر است برای وضعیت فعلی راهکار بدهد.

جهانگیری تصریح کرد: راهی جز میدان داری بخش خصوصی در کشور وجود ندارد. البته گاهی این بخش بر این باور است که دولت به او بی مهری می‌کند ولی کاملا می تواند میدان دار بوده و روی علاقه به کشور آن باید حساب باز کند.

وی خاطرنشان کرد: بحث اخلاق یا مسئولیت اجتماعی مهم است و بخش خصوصی واقعی به اخلاق بی تفاوت نیست و ما در جامعه‌ای هستیم که دوام و قوام و اساس آن به پیوندهای اجتماعی است.

معاون اول رییس جمهور سرمایه اجتماعی را بزرگترین دارایی یک کشور توصیف کرد و گفت: مردم باید احساس کنند در وضعیت حساس، دولت آنها را کنار نمی‌گذارد. وی همچنین با انتقاد از وام های کلانی که به برخی از افراد داده می شود، تصریح کرد: همه شما تقریبا وضع زندگی شخصی و خصوصی من را می دانید؛ می دانید که با بخش خصوصی زد و بندی ندارم اما نمی دانم که چطور فردی که چند سال بیشتر نیست وارد بخش خصوصی شده، می تواند میلیاردی به ریال یا دلار وام بگیرد؟

اتاق ایران


١٣:٥٦ - 1397/11/30    /    شماره : ٤١١٢    /    تعداد نمایش : ٤٨٦